U U D I S E D

TÄHELEPANU! Gourmet Duo UUS koduleht asub nüüd siin: www.gourmet-duo.com >>

PLAADITUTVUSTUS ajakirjas MUUSIKA

14.02.11

 

Lauljast ja pianistist Yvetta Uustalust ja kontrabassistist Tõnis Tüürist koosnev Gourmet Duo on pärast paarkümmend aastat kestnud plaanipidamist andnud lõpuks välja oma esimese täispika albumi. Plaat sisaldab kaheksatteist lugu, mida võib iseloomustada sõnadega “romantiline” ja “mõtlik”.  Loe rohkem siit >>

GD tutvustas plaati ETV2 Batareja saates

28.01.11

Gourmet Duo tutvustas oma plaati ETV2 saates BATAREJA.
Inimesed said teada, me suudame esineda mitmes erinevas keeles.

Vaata saadet siit >>.

GD ETV TEREVISIOONI 2011 esimeses saates

3.01.11

Gourmet Duo tutvustas oma plaati ETV 2011 aasta esimeses
Terevisiooni saates.

Vaata saadet siit >>.
(Plaaditutvustus on saate lõpus - soovitus kerida 105:48 peale või lõpust vaadatuna 7:06 peale)

immo mihkelson - klassikaraadio - džÄssiplaat

17.12.10

Immo Mihkelson tutvustas meie plaati Klassikaraadio Džässiplaadi saates.
Kuula saadet siit >>.

Pressiteade - GD esitleb oma uut plaati

10.12.10

Ansambel Gourmet Duo esitleb debüütplaati „Salaliit“
Ansambel Gourmet Duo, mille koosseisu kuuluvad laulja ja pianist Yvetta Uustalu ning kontrabassimängija Tõnis Tüür, annab välja oma esimese CD plaadi „Salaliit.“ CD-le on salvestatud 18 laulu, mis annavad ülevaate duo mitmekesisest repertuaarist.

„Gourmet Duo on oma road lauale kandnud. Neid on ka juba maitstud ja kiidetud,“ ütles muusikakriitik Joosep Sang. „Ansambli muusikaline gurmee on mitmekesine, maitsev ja rikkalik,“ lisas ta.
„Mäletan Yvetta harvaesinevat tämbrit päris ammusest ajast ja tabasin end ükskord põgusalt mõtlemast, et pole teda ammu kuulnud. Sinna see mõte jäigi,“ rääkis laulja Silvi Vrait. „Seda toredam oli nüüd kuulata duot, kus Yvetta hääles juba rohkem elukogemust ja varjundeid, lisaks minimalistlik, mõnusalt musikaalne klaverimäng ja õhulisse pilti mõttekaaslaslikult sulanduv kontrabass.“

Yvetta Uustalu ja Tõnis Tüür ammutavad inspiratsiooni jazzist, popist ja klassikalisest muusikast. Plaadil kõlavad tuntud ja vähem tuttavad laulud eesti, hispaania, inglise ja vene keeles.
Omamoodi kingitus eesti muusikale on spetsiaalselt selle plaadi tarbeks loodud sõnad lauludele “Kuni peatub aeg”, “Kord hell, kord julm” ja “Me kahe salaliit” (kaks viimast Leelo Tungla sulest) ning Yvetta Uustalu ja Kai-Mai Olbri koostöös sündinud “Ütle, lind (Pärandus)”.

CD plaadi „Salaliit“ esitluskontsert toimub teisipäeval, 14. detsembril kell 17.00 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (aadress: Estonia pst. 8).
Kontserdil teevad kaasa ka tšellist Oliver Ott ning kunstnik ja luuletaja Kai-Mai Olbri.
Info plaadiesitluse kohta: http://www.xq.ee/gourmet_duo/plaadiesitlus1.html
Täiendav teave ansambli kohta koos heli- ja videonäidetega: http://www.xq.ee/gourmet_duo/

Lisainformatsioon:

Tõnis Tüür, tel: 50 33899; e-post: gourmetduo@xq.ee

Kuula Intervjuud Klassikaraadio delta saatesT

12.11.10

Siia klikides saad seda saadet ise järelkuulata :) ... soovitus kerida 9:40 minutini! Gourmet Duo andis pika intervjuu Klassikaraadio DELTA saates.
Kuula saadet siit >>.

Laiendatud koosseis alustas proovidega

5.11.10

Gourmet Duo alustas laiendatud koosseisuga proovide tegemist. Proovisaali saab piiluda siit >>. Külalistena teevad seekord kaasa Oliver Ott tšellol, Peep Ojaveski kitarril ja Sulev Sommer saksofonil.

Hotell Olümpia kasutab meie muusikat

19.10.10

Hotell OLÜMPIA restoranis Senso hakatakse taustamuusikana mängima Gourmet Duo salvestusi. Nii nagu koosseisu nimigi viitab, sobib see kvaliteetmuusika suurepärast hea toidu juurde.

Uus plaat on miksitud!

14.10.10

Täna saime plaadimaterjali lõpuks täies mahus miksitud. Tuli päris tubli tükk - 72 minutit puhast muusikat. Üks helinäide on kuulatav siit.

Plaadi pealkirjaks saab suure tõenäosusega S A L A L I I T. :)

Kaks esimest pääsukest

07.10.10

Arne Holm saatis meile esialgsed miksid Yvetta oma loost Kai-Mai Olbri luuletuse tekstile PÄRANDUS.

Teiseks kiirmiksi lauluks oli Leelo Tungla eestikeelne tõlge Stingi loole "Me kahe salaliit"

viimane lindistuse sessioon

06.10.10

Tore tunne oli täna stuudios Arne Holmiga lindistada. Julgen soovitada tema stuudiot! www.musicworks.ee

Salvestasime Kai-Mai ja Leelo tekstidega laule. Selgub, et originaalloomingut on isegi raskem lindistada. Igatahes on need lood nüüd sees ja järgmisel nädalal plaanis hakata neid ka kokku miksima.

Uudishimu on suur - tahaks juba mõnda kas või musta kokkumiksitud lugu kuulda ... :)

 

viljakas päev

05.10.10

Täna oli väga viljakas päev. Kõigepealt viisistas Yvetta Kai-Mai Olbri luuletuse PÄRANDUS. Teksti autorile seda esitledes ei suutnud Kai-Mai pisaraid tagasi hoida, seega otsustasime selle homme stuudios salvestada.

Teiseks üllatas Leelo Tungal meid meeldivalt eestikeelse tõlkega Stingi loole "The Secret Marriage", mis sai pealkirjaks "Me kahe salaliit". Sellegi püüame homme stuudios salve saada. :)

rõõm

veetsime aega stuudios

04.10.10

Tänane lindistus ei olnud kergete killast - ikka tuli üha uusi ja uusi duubleid teha. Päeva lõpuks saime siiski 4 lugu sisse ... uhhhh

mõtlik Yvetta ...

IGA algus on ...

23.09.10

... huvitav. Nii algas ka meie esimene kontsert väikese seiklusega. Nimelt suutsime segi ajada kontserdi toimumise koha. Sõitsime Kolu mõisa asemel Kolga mõisa, mis asub "kõigest" 100 km eemal. Eks siis oli kihutamist ja väikese hilinemisega kohale jõudmist, kuid lõpuks toimis kõik täpselt nii kuis vaja ja tegelikult oli meie alustamise aeg ka sobivam. Lubati tagasi kutsuda ja lavalt ilma lisalugudeta ära ei lastud. Hea tunne jäi lõpuks ikkagi sisse. Lõpp hea, kõik hea! :)